СЕРТИФІКАЦІЯ-2024: ЗА ТИЖДЕНЬ — РЕЄСТРАЦІЯ

Reyestratsiya-1 (1)

З 2019 року в Україні запроваджено добровільну процедуру сертифікації педагогічних працівників, а саме вчителів початкової школи. Цьогоріч узяти участь у сертифікації зможе ширше коло освітян. Відповіді на запитання, як підготуватися до реєстрації, яка розпочнеться за кілька днів, та що потрібно знати, готуючись до іспиту, читайте у відповідному розділі.

Уже за тиждень 1500 учителів початкових класів, по 1000 учителів математики та вчителів української мови і літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової середньої освіти, а також 500 учителів історії та дисциплін громадянської освіти, які працюють на відповідній посаді за основним місцем роботи, мають стаж педагогічної роботи не менше двох років, зможуть зареєструватися для проходження сертифікації 2024 року.

sertyfikatsiya-2024______

Водночас педагогічні працівники, які працюють у закладах освіти за відповідним профілем за сумісництвом чи суміщенням, а також керівники та їхні заступники, які мають педагогічне навантаження з відповідних предметів, не зможуть узяти участі в сертифікації.

Реєстрація триватиме з 15 до 30 січня 2024 року включно й проходитиме у два етапи:

  • основний (15–25 січня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
  • додатковий (26–30 січня) – у межах загальної граничної кількості.

Реєстрацію вчителів кожної з категорій для проходження сертифікації у 2024 році буде припинено достроково в  разі, якщо буде сформовано граничну кількість бланків реєстраційних карток-заяв згідно з квотою учасників сертифікації, установленою МОН.

Охочі зареєструватися для проходження сертифікації педагогічних працівників мають не тільки заповнити реєстраційну картку-заяву, бланк якої формується з використанням спеціального сервісу, розміщеного на сайті УЦОЯО в рубриці «Сертифікація педагогічних працівників», а й надіслати комплект реєстраційних документів на адресу, зазначену в реєстраційному повідомленні.

Радимо потенційним учасникам сертифікації заздалегідь ознайомитися з процедурою реєстрації й підготувати комплект реєстраційних документів, зокрема довідку із закладу освіти, де вони працюють за основним місцем роботи за відповідним профілем.
Зауважуємо, що оформлена не за зразком або неналежно оформлена довідка може стати причиною відмови в реєстрації. Тому під час оформлення та видавання довідки керівникові закладу освіти варто послуговуватися відповідним зразком (окремий для кожної категорії учасників сертифікації) та зазначати всю необхідну інформацію.