ЯК НАДОЛУЖИТИ ОСВІТНІ ВТРАТИ?

Ogoloshennya-NMT (1)

Через війну деякі учні вимушено пропускають навчальні заняття, не можуть повноцінно брати участь в окремих видах діяльності, які пропонує вчитель на уроках.

Очевидно, так з’являються прогалини в опануванні навчального матеріалу. Якщо ці проблеми не виявляти вчасно і не долати їх, вони як снігова куля збільшуються, спричиняють відставання, призводять до зниження навчальної мотивації. Запобігти освітнім втратам можна, використовуючи діагностичні матеріали, які нещодавно було розміщено на Всеукраїнській школі онлайн (ВШО). 

Наразі доступні діагностичні тести з математики й української мови для учнів 5, 7 та 9 класів. Тестування складаються із двох блоків – первинного та вторинного. Первинне учням варто пройти, щоб з’ясувати, які є прогалини з тих чи тих тем. Після проходження тесту учень не тільки отримає загальний результат, але й перелік тем, де були допущені помилки, а також матеріали для опрацювання, які допоможуть розібратися у цих темах. Усі запропоновані в звіті відеофрагменти, завдання варто опрацювати, а потім пройти вторинне діагностування, щоб переконатися в тому, що ситуація із опануванням теми покращилася. Якщо ж ні, можна буде знову попрацювати із рекомендованими джерелами інформації, попросити вчителя пояснити певні поняття.

Варто зазначити, що вчитель, чиї учні працюють на ВШО, може запропонувати учням усього класу виконати завдання діагностичного тестування, отримати звіт про успішність своїх учнів, щоб потім вчасно й ефективно допомогти надолужити матеріал.

Pervynne-diagnostychne-testuvannya-1-1024x413

Діагностичні інструменти розроблені  в межах ініціативи «Збереження доступу до шкільної освіти», що впроваджується в межах проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe). Цей проєкт є програмою міжнародної технічної допомоги, що реалізує компанія «Alinea International» та фінансує Уряд Канади. Експерти Українського і Львівського регіонального центрів оцінювання якості освіти також долучалися до розроблення тестів.

Тож, якщо ви – проактивний учитель, який хоче якнайкраще зрозуміти, де в учнів є прогалини, або ж тато / мама, хто зацікавлений / зацікавлена в якості освіті, попросіть дитину пройти діагностичний тест на платформі ВШО у розділі «Курси», вибравши потрібний клас.