Загальна інформація

Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

Сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним, а саме із:

1) незалежного тестування учасників сертифікації (проводить Український та регіональні центри оцінювання якості освіти);

2) самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи);

3) вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи).

Наказом Міністерства освіти і науки України визначено, що у 2021 році сертифікацію зможе пройти 2000 вчителів початкової школи. Також визначено граничну кількість вчителів для проходження сертифікації в розрізі регіонів.

Реєстрація для участі у сертифікації триватиме з 18 до 31 січня 2021 року:

  • основний етап (18‒27 січня) — у межах граничної кількості для кожного регіону;
  • додатковий етап (28‒31 січня) — у межах граничної кількості вчителів початкових класів, які можуть реєструватися для проходження сертифікації у 2021 році

Реєстрацію вчителів початкових класів для проходження сертифікації у 2021 році достроково буде припинено в разі, якщо 2000 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.

Незалежне тестування фахових знань і вмінь учасників сертифікації буде проведено 27 лютого.

Вебсервіс, за допомогою якого можна сформувати бланк реєстраційної картки-заяви, буде розміщено на офіційному веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти www.testportal.gov.ua

Максимальна кількість педагогічних працівників, які можуть бути зареєстровані в областях обслуговування Київського РЦОЯО, складає 343 осіб:

48 –  для Чернігівської області;

63 – для Черкаської;

110 – для Київської;

122 – м. Києва.

Пропонуємо ознайомитися з оновленим Положенням про сертифікацію, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 року № 1094 «Про внесення змін до Положення про сертифікацію педагогічних працівників»

Лист-виклик для участі в незалежному тестуванні, що містить інформацію про місце, дату та час його проведення, розміщується в кабінеті учасника сертифікації не пізніше ніж за тиждень до початку незалежного тестування.