Загальна інформація

Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

Сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним, а саме із:

1) незалежного тестування учасників сертифікації (проводить Український та регіональні центри оцінювання якості освіти);

2) самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи);

3) вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи).

Наказом Міністерства освіти і науки України визначено, що у 2020 році сертифікацію зможе пройти не більше двох тисяч вчителів початкової школи. Також визначено граничну кількість вчителів для проходження сертифікації в розрізі регіонів.

Реєстрація для участі у сертифікації триватиме з 15 до 31 січня включно.

Вебсервіс, за допомогою якого можна сформувати бланк реєстраційної картки-заяви, буде розміщено на офіційному веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти www.testportal.gov.ua

Максимальна кількість педагогічних працівників, які можуть бути зареєстровані в областях обслуговування Київського РЦОЯО, складає 337 осіб: 49 –  для Чернігівської області, 63 – для Черкаської, 108 –для Київської, 117 – м.Києва.

Пропонуємо ознайомитися з оновленим Положенням про сертифікацію, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 року № 1094 «Про внесення змін до Положення про сертифікацію педагогічних працівників»

Лист-виклик для участі в незалежному тестуванні, що містить інформацію про місце, дату та час його проведення, розміщується в кабінеті учасника сертифікації не пізніше ніж за тиждень до початку незалежного тестування.