ЗЗМЯПО-2024: ЗАТВЕРДЖЕНО ПЕРЕЛІК ЗАКЛАДІВ-УЧАСНИКІВ

ogoloshennya_monitoryngovi-doslidzhennya-3

Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено перелік закладів освіти, учнівство 4-х класів яких візьме участь в основному етапі третього циклу загальнодержавного зовнішнього моніторингу якості початкової освіти  (ЗЗМЯПО) вже навесні цього року.

До вибірки увійшли 408 закладів загальної середньої освіти, у яких участь у ЗЗМЯПО зможуть узяти учні 637-ми 4-х класів. Зауважимо, що перелік закладів створено з урахуванням безпекової ситуації в регіонах. Відповідно, до вибірки не включено ті заклади, що розташовані близько до зон бойових дій, а також ті, які перебувають на тимчасово окупованих територіях. Крім того, під час формування вибірки було враховано формат навчання закладів, оскільки участь у ЗЗМЯПО передбачає перебування учнівства безпосередньо в класних кімнатах.

Збирання даних у закладах освіти пройде із 16 квітня до 17 травня 2024 року (за окремим графіком). У цей час понад 12 тисяч четвертокласників виконуватимуть тестові завдання із читанняматематики та природничо-наукових дисциплін (курс «Я досліджую світ»), а також відповідатимуть на запитання анкети. Окремий учень / окрема учениця буде виконувати завдання лише з якогось одного предмета.

Отримані за підсумками ЗЗМЯПО результати дадуть змогу визначити рівень сформованості читацької, математичної та природничо-наукової компетентностей учнівства, яке завершує здобуття початкової освіти, а також визначити зв’язок успішності четвертокласників і четвертокласниць із різноманітними чинниками шкільного та позашкільного середовища.

Принагідно нагадаємо, що ЗЗМЯПО є єдиним вітчизняним дослідженням, яке має об’єктивні дані щодо стану сформованості ключових компетентностей (читацької та математичної) випускників початкової школи до початку пандемії COVID-19, а також у період пандемії. Водночас проведення тестування й анкетування у 2024 році дасть змогу відстежити зміни в успішності учнівства, спричинені, зокрема, повномасштабним вторгненням, на тлі даних  попередніх двох циклів ЗЗМЯПО (2018 та 2021 років).