СЕРТИФІКАЦІЯ ВЧИТЕЛІВ БАЗОВОЇ СЕРЕДНЬОЇ ШКОЛИ — 2023: СЕРТИФІКАТИ ВЖЕ В КАБІНЕТАХ

ogoloshennya-sertyfikatsiya-2-1

Процедури в межах проведення сертифікації вчителів базової середньої школи 2023 року добігли кінця. Учасники, які успішно пройшли всі етапи сертифікації, сьогодні, 16 грудня, отримали в кабінеті учасника сертифікати.

Учора, 15 грудня, відбулося засідання комісії, утвореної Державною службою якості освіти, що визначила кількість балів, мінімально достатніх для видачі сертифіката за результатами третього етапу сертифікації педагогічних працівників серед учителів математики та української мови і літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової освіти. Цьогоріч 161 учитель математики та 341 учитель української мови і літератури успішно пройшов сертифікацію, набравши за результатами вивчення його практичного досвіду роботи 99 і більше балів з математики та 102 і більше балів з української мови і літератури. Зауважимо, що максимальні 125 балів у межах сертифікації 2023 року набрали 4 вчителі математики та 18 учителів української мови і літератури.

Відсьогодні ці учасники мають змогу сформувати й завантажити Сертифікат учасника сертифікації педагогічних працівників. Ця опція доступна в кабінеті учасника сертифікації (вкладка «Сертифікат»). Водночас зауважуємо, що підтвердженням видачі сертифіката є наявність відповідної інформації в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО). Найближчим часом Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) передасть відомості щодо сертифікатів до відповідної бази. Сертифікати діятимуть протягом трьох років, починаючи з 01 січня 2024 року.

Нагадаємо: цьогоріч сертифікацію проходили 1386 учителів початкової школи, а також 447 учителів математики та 456 учителів української мови і літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту базової середньої освіти. Учителі початкової школи, які цьогоріч брали участь у сертифікації, отримали сертифікати раніше.

Успішне проходження сертифікації може бути зараховано як проходження чергової (позачергової) атестації. Крім того, відповідно до частини п’ятої статті 61 Закону України «Про освіту», сертифікований педагогічний працівник має отримувати щомісячну доплату в розмірі 20 % посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом строку дії сертифіката. Зазначимо, що питання, пов’язані з нарахуванням доплат тощо, не належить до компетенції УЦОЯО.

Вітаємо всіх педагогів, які показали гідні результати під час сертифікації. Упевнені, що досвід роботи цих учителів надихатиме інших до розвитку заради підвищення якості освіти.