УКРАЇНЕЦЬ У ТОП-10 НАЙКРАЩИХ УЧИТЕЛІВ ПЛАНЕТИ

Golovko-2

Переможець Global Teacher Prize Ukraine 2021 Артур Пройдаков увійшов до десятки найкращих вчителів світової премії Global Teacher Prize 2023. Це вперше за історію нагороди українець опинився у ТОП-10 премії.

Про це повідомили на сторінці премії, передає ГС «Освіторія».

«Дуже важко повірити в це й усвідомити це. 10 людей на планеті Земля. 10 освітян. І я, український учитель, серед цієї 10-ки. Це надихає й мотивує. Це означає, що я все роблю правильно. І тисячі українських учителів теж роблять усе правильно, продовжуючи працювати, зберігати цінності навіть попри виклики повномасштабної війни. Цього досягнення не було б без наших захисників і захисниць. Тільки завдяки ним я маю честь працювати вчителем в Україні. І це додатково мотивує робити тільки найкраще у своїй діяльності. Попри все», – коментує Артур, щойно дізнався радісну новину.

Як тепер вже світовий амбасадор українського вчительства Артур своїм прикладом намагається показати, що робота сучасного вчителя – це не лишень проведення уроків у шкільній авдиторії. Своїми виступами в регіонах, у містечках і селищах він прагне надихати освітян до постійного самовдосконалення та розвитку. За його словами відповідальність педагога – це демонструвати гідний приклад, дотримуватися системи цінностей.

Артур Пройдаков народився в місті Кадіївка, що зараз є тимчасово окупованою частиною Луганщини. Він змалку цікавився українською мовою та культурою. На це його надихали футбольні коментатори та україномовні музичні гурти. У 2007-2012 роках він здобув освіту філолога в Луганському університеті імені Тараса Шевченка. Артур працював викладачем у Кадіївському педагогічному коледжі. У листопаді 2014 року був змушений покинути дім через війну. Протягом подальших 6 років Артур працював учителем мови та літератури на Сумщині в місті Ромни (школа № 1 імені П. І. Калнишевського), а потім у київській школі MIDGARD.

У 2020 він доєднався до запису уроків у Всеукраїнській школі онлайн. Тоді ж Артур почав вести Telegram-канал «ЗНО Українська» та записав «Подкасти з української літератури». А у 2021 році Артур Пройдаков отримав статус переможця національної премії Global Teacher Prize Ukraine.

«Моя перемога — хороший знак для молодих вчителів з усієї України: якщо в людини є ідеї, якими вона готова ділитися, то зможе досягти всього. Вчора я почувався зіркою, вся освітянська громада мене вітала. Але ж колись я, хлопець із маленького провінційного міста, навіть мріяти про таке не міг. У вас є шанси, в якому б регіоні ви не народилися», — прокоментував Артур Пройдаков своє нагородження тоді.

Згодом Артур став одним з викладачів безкоштовної підготовки до ЗНО/НМТ iLearn. Тисячі випускників безоплатно підготувалися за допомогою його вебінарів та вступили до омріяних вишів.

Після початку повномасштабного вторгнення Артур активно долучався до волонтерської діяльності. Зокрема, організував курси з української мови для переселенців. Також проводив уроки в рамках Всеукраїнського розкладу та розповідав про агресію росії і значення вчителя зараз у закордонних та українських медіа. Тепер він розвиває українську освіту як учитель української мови та літератури в школі Mriy Diy, а також як виконавчий директор в освітній фундації MriyDiy. Зокрема, один з його проєктів – освітній подкаст з Радіо Сковорода, де про своє бачення освіти вже встигли поговорити очільниця УЦОЯО Тетяна Вакуленко, засновник EdEra Ілля Філіпов та багато інших провідних освітян країни.