НМТ: ДЕ БУДЕ СТВОРЕНО ТИМЧАСОВІ ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ЦЕНТРИ В УКРАЇНІ

OGOLOSHENNYA_ZNO_2CH-18

На запит Міністерства освіти і науки України обласні військові адміністрації визначали перелік населених пунктів у відповідних регіонах, де безпекова ситуація дозволяє провести  національний мультипредметний тест (НМТ). Цей перелік з урахуванням актуальної інформації про райони проведення бойових дій і тимчасово окуповані території затверджено наказом МОН від 16.05.2022 № 445. 

Попередньо заплановано, що тестування проходитиме у 20 областях України та м. Києві. На жаль, наразі неможливо провести НМТ в АР Крим, Донецькій, Луганській, Харківській і Херсонській областях, місті Севастополь. Учасники, які не зможуть дістатися до місць проведення основної сесії НМТ, зможуть подати заявки для участі в додатковій або спеціальній сесіях тестування.

З міркувань безпеки ми не публікуємо назви населених пунктів, де відбудуться тестування. Однак учасники на своїх інформаційних сторінках з 20 травня до 07 червня включно матимуть змогу за допомогою спеціального сервісу підтвердити бажання взяти участь у НМТ і для проходження тестування вибрати з наданого переліку найзручніший для доїзду населений пункт.

Важливо якнайуважніше поставитися до вибору населеного пункту, адже ця інформація дозволить нам продовжити роботу з формування мережі тимчасових екзаменаційних центрів.

Зауважимо, що традиційно ЗНО відбувалося в багатьох  населених пунктах, однак наразі забезпечити таку доступність екзаменаційних центрів для проходження НМТ неможливо: потрібно враховувати безпекові загрози, технічні й логістичні можливості створення центрів комп’ютерних тестувань у кожному населеному пункті. Відтак просимо вступників, батьків та освітян із розумінням поставитися до того, що до екзаменаційних центрів потрібно буде діставатися. Ми переконані, що попри складну ситуацію абітурієнти обов’язково вступлять до омріяних закладів вищої освіти.

Наголосимо також на тому, що безпековий стан у різних регіонах країни може змінюватися, тож у разі загострення ситуації в окремих містах і містечках  (актуальна інформація тут), буде здійснюватися коригування переліку населених пунктів, де проводитиметься НМТ.

Невдовзі Міністерство освіти і науки України затвердить перелік країн і міст Європи, де зможуть пройти  НМТ учасники, які змушені були виїхати за межі нашої країни.