Фахівці Українського центру уклали дайджест «PISA-2022: резюме досліджень 2024 року», де висвітлено ключові висновки шести мінізвітів, підготовлених у 2024 році за підсумками поглибленого аналізу даних міжнародного дослідження якості освіти PISA 2022 року.
Навесні 2022 року, попри складні обставини, спричинені повномасштабним вторгненням росії, Україна змогла взяти участь в основному етапі міжнародного дослідження якості освіти PISA. Для нашої країни це вже був другий цикл цього авторитетного моніторингу, завдяки чому вдалося отримати цінну об’єктивну інформацію про зміни в успішності нашого 15-річного учнівства між 2018 та 2022 роками, а також про різноманітні чинники, які впливають на рівень навчальних досягнень підлітків. (більше…)
Станом на 09.00 26 грудня 2024 року 1142 вчителі початкових класів, 275 учителів української мови та літератури, 268 учителів математики, 218 учителів історії та громадянських дисциплін, а також 449 учителів іноземної мови (англійської) уже сформували реєстраційні картки-заяви.
Увага! Процедура реєстрації для участі в сертифікації педагогічних працівників не завершується створенням реєстраційної картки-заяви за допомогою спеціального сервісу, а передбачає надсилання комплекту документів на адресу, зазначену в Контрольно-інформаційному листі.
Зауважуємо: станом на сьогодні вичерпали граничну кількість сформованих карток-заяв для проходження сертифікації:
Уже завтра, 23 грудня, розпочнеться реєстрація для участі в сертифікації педагогічних працівників 2025 року. Сервіс реєстрації буде активовано о 07:00.
Традиційно сертифікацію буде організовано для вчителів початкових класів, а також педагогів, які викладають у 5-11 класах математику, українську мову і літературу, навчальні предмети (інтегровані курси) громадянської та історичної освітньої галузі та/або освітньої галузі «Суспільствознавство». Також серед учасників сертифікації 2025 року будуть і вчителі англійської мови, які викладають у 1-11 класах. (більше…)
Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено Календарний план організації та проведення сертифікації педагогічних працівників у 2025 році, яким визначено графік проведення сертифікації, зокрема й основні дати її першого етапу — незалежного тестування фахових знань та вмінь.
Зауважимо, що перший етап сертифікації — незалежне тестування фахових знань та вмінь — проводитимуть Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) та регіональні центри оцінювання якості освіти. А за проведення другого та третього етапів — самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності та вивчення практичного досвіду — відповідальна Державна служба якості освіти (ДСЯО) та її територіальні органи.
Відповідно до Календарного плану незалежне тестування відбудеться: (більше…)
23 грудня о 7.00 розпочнеться реєстрація для участі в сертифікації 2025 року. З’ясуймо, хто має право взяти в ній участь і яких вимог потрібно дотримуватися, щоб реєстрація була успішною.
Зареєструватися для участі в сертифікації матимуть змогу вчителі початкових класів, математики, української мови і літератури, історії та громадянських дисциплін, а також учителі іноземної мови (англійської), які працюють на відповідній посаді за основним місцем роботи і мають стаж педагогічної роботи не менше двох років.
Відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників учителі беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від неї на будь-якому етапі.
Реєстрація для участі в процедурах сертифікації для вчителів усіх зазначених категорій триватиме з 23 грудня 2024 року до 09 січня 2025 року й відбуватиметься у два етапи: (більше…)