ПІДСУМКИ ПРОВЕДЕННЯ ВСТУПНИХ ВИПРОБУВАНЬ ДО МАГІСТРАТУРИ

ogoloshennya-magistry

Цьогоріч у доволі стислі терміни було запроваджено й розроблено нові моделі вступних випробувань до магістратури – магістерський комплексний тест (далі – МКТ) та магістерський тест навчальної компетентності (далі – МТНК).

Тестування для вступу на магістерські програми у 2022 році поряд із тестуванням для вступу на бакалаврські програми шляхом проходження національного мультипредметного тесту стало першим масштабним (загальнодержавним) оцінюванням, проведеним в Україні на комп’ютерній основі.

МКТ і МТНК було проведено в тимчасових екзаменаційних центрах, створених переважно в приміщеннях закладів вищої освіти розміщених у населених пунктах України (за погодженням з органами державної влади), а також у деяких країнах Європи. В Україні ТЕЦ для проведення основної сесії МТНК було створено у 21 області та м. Києві. За кордоном ТЕЦ було створено в 13 країнах, а саме в Австрії, Бельгії, Болгарії, Великій Британії, Німеччині, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччині, Словенії, Угорщині, Франції та Чехії.

Варто наголосити, що проведення МКТ і МТНК за кордоном – вияв безпрецедентної підтримки України світом, готовність колег з інших країн робити все від них залежне, щоб тестування відбулися й українська молодь змогла вступити на омріяні магістерські програми.

Загальна кількість осіб, які зареєструвалися для проходження МКТ становила – 13 562 осіб, а МТНК – 36 271. Пройшли МКТ й отримали результати майже 12 000 учасників, серед яких 415 осіб проходили тестування за кордоном. Своєю чергою в МТНК взяли участь біля 30 000 учасників, із них 863 особи проходили тестування в ТЕЦ за кордоном.

Для забезпечення тестування такої кількості учасників було створено 1381 ТЕЦ, задіяно 4557 аудиторій, залучено до роботи понад 5900 педагогічних і науково-педагогічних працівників.

Український центр оцінювання якості освіти підготував офіційний звіт про проведення МКТ/МТНК у 2022 році, з ним можна ознайомитися в підрозділі «Звіти / дані» розділу «Вступні випробування 2022».

У звіті подано матеріали, що стосуються підготовки до проведення МКТ і МТНК (нормативно-правове забезпечення, формування реєстраційної бази учасників), представлено статистичні характеристики спільноти учасників МКТ і МТНК, надано інформацію про систему ТЕЦ, у яких було проведено тестування, подано статистичні матеріали щодо МКТ та МТНК у розрізі різних параметрів (стать, вік учасників, регіон проходження тестування). У висновках узагальнено інформацію про деякі найважливіші характеристики цьогорічних МКТ і МТНК.

Окрім офіційного звіту, у рубриці «Вступні до магістратури. Звіти/Дані» розміщено деперсоніфіковані дані за результатами МКТ і МТНК 2022 року, де подано знеособлені результати вступного випробування.

Ця інформація дасть змогу експертам та аналітикам у дослідженнях якості середньої освіти спиратися на масові, цілісні й достовірні дані, отримані під час проведення МКТ і МТНК.

Дякуємо нашим захисникам і захисницям, які наближають нашу перемогу на фронтах!

Віримо в перемогу! Віримо в ЗСУ!