Національний мультипредметний тест (НМТ) у 2025 році заплановано провести протягом 14 травня — 25 липня. Такий період визначено наказом Міністерства освіти і науки України, який набув чинності 27 грудня 2024 року.
Цим наказом також визначено, що його буде проведено у формі комп’ютерного тестування. Окрім цього, ним затверджено перелік навчальних предметів, із яких відбудеться тестування. Так, НМТ міститиме два блоки: основний, до якого увійдуть три обов’язкові навчальні предмети, і додатковий, що міститиме завдання з одного навчального предмета на вибір. Обов’язкові — українська мова, математика та історія України, на вибір — українська література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), біологія, фізика, хімія та географія.
Кожен учасник НМТ проходитиме тестування в один день у два етапи. Під час першого етапу, який триватиме 120 хвилин, потрібно буде виконати завдання з української мови та математики, а під час другого, теж тривалістю 120 хвилин, — з історії України та навчального предмета на вибір, вказаного під час реєстрації для участі в НМТ. Між етапами буде 20-хвилинна перерва.
Нагадаємо: у 2025 році проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання скасовано, а прийом на навчання для здобуття вищої освіти здійснюватиметься в особливому порядку. Про це ми повідомляли в попередніх публікаціях, зокрема й щодо новацій, яких варто очікувати, готуючись до НМТ з історії України.
Український центр оцінювання якості освіти підготував офіційний звіт про проведення вступних випробувань до магістратури у 2024 році: єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ). Зі звітом можна ознайомитися в розділу «Вступні випробування 2024 року / Вступні до магістратури».
Звіт вийшов у двох томах.
У томі І подано інформацію щодо нормативно-правового забезпечення вступних випробувань у 2024 році, докладні статистичні дані щодо реєстрації та явки учасників для складання ЄВІ й проходження ЄФВВ в межах основної та додаткової сесій і спеціально організованої сесії ЄВІ. Також надано інформацію про мережу пунктів тестування, створену для проведення основної та додаткової сесій. Окрім цього, запропоновано статистичні матеріали щодо успішності складання ЄВІ та проходження ЄФВВ учасниками вступних випробувань за сесіями, зокрема представлено результати тестувань у розрізі різних характеристик учасників (стать, вік, регіон проходження тестування тощо), а також розподіл результатів тестувань за шкалою 100–200 балів. (більше…)
Український центр оцінювання якості освіти підготував офіційний звіт про проведення незалежного тестування фахових знань та вмінь педагогічних працівників у 2024 році. З його матеріалами можна ознайомитися в підрозділі «Звіти / дані» рубрики «Сертифікація педагогічних працівників».
Звіт вийшов у двох томах.
У томі І подано відомості про підготовку й проведення незалежного тестування, зокрема про нормативно-правову базу, особливості організації та адміністрування тестування, узагальнено статистичну інформацію щодо реєстрації педагогічних працівників для участі в сертифікації та проаналізовано результати вчителів, які взяли участь у першому етапі сертифікації, у розрізі низки характеристик. (більше…)
Фахівці Українського центру уклали дайджест «PISA-2022: резюме досліджень 2024 року», де висвітлено ключові висновки шести мінізвітів, підготовлених у 2024 році за підсумками поглибленого аналізу даних міжнародного дослідження якості освіти PISA 2022 року.
Навесні 2022 року, попри складні обставини, спричинені повномасштабним вторгненням росії, Україна змогла взяти участь в основному етапі міжнародного дослідження якості освіти PISA. Для нашої країни це вже був другий цикл цього авторитетного моніторингу, завдяки чому вдалося отримати цінну об’єктивну інформацію про зміни в успішності нашого 15-річного учнівства між 2018 та 2022 роками, а також про різноманітні чинники, які впливають на рівень навчальних досягнень підлітків. (більше…)
Уже завтра, 23 грудня, розпочнеться реєстрація для участі в сертифікації педагогічних працівників 2025 року. Сервіс реєстрації буде активовано о 07:00.
Традиційно сертифікацію буде організовано для вчителів початкових класів, а також педагогів, які викладають у 5-11 класах математику, українську мову і літературу, навчальні предмети (інтегровані курси) громадянської та історичної освітньої галузі та/або освітньої галузі «Суспільствознавство». Також серед учасників сертифікації 2025 року будуть і вчителі англійської мови, які викладають у 1-11 класах. (більше…)