Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено Календарний план організації та проведення сертифікації педагогічних працівників у 2025 році, яким визначено графік проведення сертифікації, зокрема й основні дати її першого етапу — незалежного тестування фахових знань та вмінь.
Зауважимо, що перший етап сертифікації — незалежне тестування фахових знань та вмінь — проводитимуть Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) та регіональні центри оцінювання якості освіти. А за проведення другого та третього етапів — самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності та вивчення практичного досвіду — відповідальна Державна служба якості освіти (ДСЯО) та її територіальні органи.
Відповідно до Календарного плану незалежне тестування відбудеться: (більше…)
23 грудня о 7.00 розпочнеться реєстрація для участі в сертифікації 2025 року. З’ясуймо, хто має право взяти в ній участь і яких вимог потрібно дотримуватися, щоб реєстрація була успішною.
Зареєструватися для участі в сертифікації матимуть змогу вчителі початкових класів, математики, української мови і літератури, історії та громадянських дисциплін, а також учителі іноземної мови (англійської), які працюють на відповідній посаді за основним місцем роботи і мають стаж педагогічної роботи не менше двох років.
Відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників учителі беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від неї на будь-якому етапі.
Реєстрація для участі в процедурах сертифікації для вчителів усіх зазначених категорій триватиме з 23 грудня 2024 року до 09 січня 2025 року й відбуватиметься у два етапи: (більше…)
Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти підготували демонстраційний варіант предметного тесту з історії України — складника національного мультипредметного тесту (НМТ).
Ця добірка тестових завдань, зміст яких відповідає програмі ЗНО з історії України й охоплює всі теми, доступна для завантаження в pdf-файлі і буде помічною для тих, у кого повільний інтернет або немає змоги працювати впродовж тривалого часу з комп’ютером або іншим гаджетом. Зверніть увагу, що в кінці наведено правильні відповіді, тож ви зможете одразу себе перевірити.
Якщо ж ви хочете відтворити атмосферу тестування, ознайомитися з інтерфейсом онлайнового тестувальника, максимально наближеним до того, який буде на реальному НМТ, потренуватися виконувати завдання, навчитися правильно позначати відповіді на завдання різних форм, пропонуємо скористатися платформою «Всеукраїнська школа онлайн». Для цього ви маєте бути користувачем цієї платформи. Тож за потреби створіть обліковий запис тут. (більше…)
Міністерство освіти і науки України наказом № 1730 від 12.12.2024 затвердило Програму незалежного тестування фахових знань та вмінь учителів іноземної мови (англійська мова) закладів загальної середньої освіти.
Програму укладено відповідно до професійного стандарту «Вчитель закладу загальної середньої освіти», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України № 1225 від 29.08.2024, державних стандартів середньої освіти, Типової програми підвищення кваліфікації вчителів закладів загальної середньої освіти, які впроваджують новий Державний стандарт базової середньої освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України № 904 від 12.10.2022. (більше…)
За два тижні розпочнеться реєстрація для участі в сертифікації педагогічних працівників 2025 року. Уже зараз потенційні учасники можуть розпочати підготовлення до її першого етапу — незалежного тестування фахових знань та вмінь. На що потрібно зважати, готуючись до тесту, та якою буде структура тестів — читайте далі.
У 2025 році участь у сертифікації зможуть узяти такі категорії вчителів: учителі початкових класів, учителі української мови та літератури, учителі математики, учителі історії та громадянської освіти. Крім того, наступного року вперше буде забезпечено сертифікаційні процедури для нової категорії педагогів — учителів іноземної мови (а саме англійської). ДОКЛАДНІШЕ