Міжнародне дослідження якості освіти PISA є дороговказом для розвитку багатьох національних систем освіти у всьому світі, зокрема й української, на компетентнісній основі.
Підходи до визначення ключових напрямів розвитку мовно-літературної (у галузі читання), математичної й природничо-наукової освіти, закладені в рамкових документах попередніх циклів цього авторитетного дослідження, знайшли своє опосередковане відображення в концепції Нової української школи й були враховані в процесі розроблення нових державних стандартах початкової, базової та профільної освіти. Частково в цьому є й заслуга фахівців Українського центру оцінювання якості освіти – установи, що опікується організацією й проведення дослідження PISA в Україні як Національний центр PISA, адже чимало співробітників центру є членами галузевих робочих груп з розроблення стандартів. (більше…)
Аналітики Українського центру оцінювання якості освіти продовжують поглиблено вивчати дані міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018. Із чергового випуску аналітичного матеріалу «PISA-2018. Україна у центрі уваги» ви дізнаєтеся відповіді на такі, зокрема, питання: (більше…)
28 червня в персональних кабінетах учасників НМТ з’явилися результати основної сесії НМТ. Усі вступники, які готувалися до цього випробування й під час проведення тестувань дотримувався встановлених процедур, отримали офіційну інформацію про кількість наданих ними правильних відповідей та кількість балів за шкалою 100-200. Загалом за підсумками основної сесії свої результати отримав 260 381 учасник. (більше…)
У 2018 році Україна долучилася до міжнародного дослідження якості освіти PISA – найбільшого з-поміж тих, що проводить Організація з економічного співробітництва та розвитку (OECР). У ньому задіяно понад 80 країн / економік, що становлять понад 80 % світової економіки. Участь у дослідженні беруть 15-річні школярі.
Саме в цьому віці в більшості країн – учасниць PISA учні закінчують основну школу й можуть продовжити здобуття освіти або вийти на ринок праці, а отже, саме до цього віку мають оволодіти важливими для подальшого активного життя в суспільстві компетентностями, на яких передусім і зосереджена увага PISA. (більше…)
Із 23 червня розпочалися магістерські вступні випробування, частиною яких є єдиний вступний іспит (ЄВІ). Тест ЄВІ складається з двох блоків: «ТЗНК» (тест загальної навчальної компетентності) та «Іноземна мова» (англійська, іспанська, німецька, французька), структура яких відповідає затвердженим загальним характеристикам. (більше…)