За два тижні від початку реєстрації для участі в національному мультипредметному тесті створено вже понад 154 тисячі персональних кабінетів, 96 тисяч осіб уже отримали повідомлення про успішну реєстрацію і можливість сформувати сертифікат НМТ 2023 року.
Так, бажання проходити тестування в тимчасових екзаменаційних центрах, які будуть створені в Україні, виявили 137 925 осіб, а за кордоном ー 16 170. Вибираючи предмет додаткового блоку, вступники надають перевагу історії України (156 300 осіб) й іноземним мовам (99 432 особи).
Нагадаємо: щоб зареєструватися, вступнику / вступниці потрібно за допомогою спеціального сервісу на нашому вебсайті створити персональний кабінет і виконати в ньому такі дії:
- вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет додаткового блоку та населений пункт в Україні або за кордоном, де він / вона планує проходити НМТ;
- завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;
- надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру.
Звертаємо особливу увагу на таке: якщо вступник /вступниця не натисне на кнопку “Надіслати на обробку”, регіональний центр не зможе опрацювати інформацію, тож його / її не буде зареєстровано для участі в НМТ.
Також зауважимо, що в разі ненадання копій документів або надання копій, що не відповідають вимогам, йому / їй буде повідомлено про потребу виправити недоліки і зазначено їх перелік. Усунути помилки і повторно надіслати копії документів на перевірку до регіонального центру потрібно буде якнайшвидше, але не пізніше ніж 7 травня.
Тож після надсилання документів на обробку рекомендуємо заглядати до персонального кабінету, щоб не пропустити важливого повідомлення.
Так само до 7 травня в персональному кабінеті вступник / вступниця матиме змогу змінити навчальний предмет додаткового блоку, з якого він / вона бажає пройти тестування, чи населений пункт в Україні або за кордоном, де перебуватиме в дні проведення НМТ, чи вказати на потребу в проходженні НМТ під час додаткової сесії.
Попри те, що реєстрація триватиме до 3 травня 2023 року (включно), радимо не зволікати, аби мати час для усунення недоліків чи внесення потрібних змін.
Докладна інформація про процедуру реєстрації — у рубриці «Процедура реєстрації».
У світлі надзвичайної актуальності теми освітніх втрат в Україні, дослідники Українського центру оцінювання якості освіти підготували аналітичний матеріал, присвячений навчальній складовій цієї болючої проблеми.
Дослідження «Навчальні втрати: сутність, причини, наслідки та шляхи подолання» розповідає про те, у чому різниця між освітніми та навчальними втратами, висвітлює підходи до визначення навчальних втрат, а також пояснює, як вимірюють втрати в навчанні у світі та в Україні зосібна. Ця розвідка з-поміж іншого містить опис результатів численних досліджень щодо зазначених питань. У ній також викладено погляди дослідників на те, як мінімізувати навчальні втрати в нашій країні на рівні загальної середньої освіти, спираючись, зокрема, на рекомендації міжнародних організацій та враховуючи при цьому специфіку української системи освіти. Крім цього, читачі дізнаються про таке: Докладніше