Станом на 28 квітня 2023 року понад 36 тисяч учасників пробного ЗНО подали заяви про повернення залишкових коштів, сплачених за його проведення, значна частина уже отримала кошти, а це близько 6 мільйонів гривень; понад 4 тисячі осіб вказали на бажання перерахувати кошти на підтримку Збройних Сил України на суму понад 922 тисячі гривень.
Звертаємо увагу на те, що регіональні центри оцінювання якості освіти повертають кошти особам, які були зареєстровані для проходження пробного ЗНО, скористалися спеціальним сервісом на сайті Українського центру оцінювання та подали відповідну заяву. Застерігаємо учасників пробного ЗНО: аби убезпечити себе від шахраїв, не повідомляйте даних щодо банківських карт, терміну їхньої дії та CVV-код стороннім особам. Не надавайте особистої інформації телефоном, адже фахівці Українського і регіональних центрів оцінювання якості освіти не звертаються до учасників із такими запитами. (більше…)
Добігає кінця період реєстрація для участі в національному мутипредметному тесті. На сьогодні, 28 квітня, створено вже понад 255 тисяч персональних кабінетів, понад 243 тисячі осіб уже отримали повідомлення про успішну реєстрацію і можливість сформувати сертифікат НМТ 2023 року.
Так, бажання проходити тестування в тимчасових екзаменаційних центрах, які будуть створені в Україні, виявили 231 067 осіб, а за кордоном ー 24 403. Вибираючи предмет додаткового блоку, вступники надають перевагу історії України (133 738 осіб) й іноземним мовам (79 963 особи). 33 665 осіб виявили бажання складати третім предметом біологію, 4 973 особи ー фізику, 3 131 особа ー хімію.
Нагадаємо: щоб зареєструватися, вступнику / вступниці потрібно за допомогою спеціального сервісу на нашому вебсайті створити персональний кабінет і виконати в ньому такі дії: (більше…)
Аналітики Українського центру оцінювання якості освіти продовжують досліджувати дані міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018. Чергове число аналітичного матеріалу «PISA-2018. Україна у центрі уваги» присвячене явищу булінгу та його поширеності серед українських 15-річних підлітків.
Із випуску ви дізнаєтеся, зокрема, про таке: (більше…)
Цього тижня досягнуто домовленостей із представниками Загреба (Хорватія), Мадрида (Іспанія), Праги (Чехія) та Сакраменто (США). Наразі передбачено, що тимчасові екзаменаційні центри буде створено в таких закордонних населених пунктах: Докладніше
Міністерство освіти і науки України затвердило нову редакцію Програми загальнодержавного зовнішнього моніторингу якості початкової освіти. Основна новація Програми – розширення переліку компетентностей, які будуть оцінюватися в межах моніторингового дослідження.
Нагадаємо, що з 2018 року Український центр оцінювання якості освіти проводить довготривалий загальнодержавний зовнішній моніторинг якості початкової освіти (ЗЗМЯПО), участь у якому бере учнівство 4-х класів та вчительство, яке навчало цих дітей. До цього часу було проведено два цикли моніторингу – у 2018 та 2021 році. У межах перших циклів метою було оцінити рівень сформовані у випускників і випускниць початкової школи двох ключових компетентностей – читацької та математичної, а також виявити чинники, які впливають на рівень сформованості згаданих компетентностей. Важливо відзначити, що саме результати ЗЗМЯПО 2018 та 2021 років на сьогодні є єдиним в Україні джерелом достовірної інформації як про якість початкової освіти, так, зокрема, і про освітні втрати молодших школярів, що були спричинені пандемією COVID-19. Більш докладно ознайомитися з результатами першого та другого циклів ЗЗМЯПО можна на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. (більше…)