З 1 серпня вчителі початкових класів, які працюють на відповідній посаді за основним місцем роботи, мають стаж педагогічної роботи не менше двох років, зможуть зареєструватися для участі в сертифікації.
Реєстрація триватиме до 15 серпня 2022 року включно й проходитиме у два етапи:
- основний (01–08 серпня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
- додатковий (09–15 серпня) – у межах загальної граничної кількості (2500 учителів).
Реєстрацію вчителів початкових класів для проходження сертифікації у 2022 році буде припинено достроково у разі, якщо 2500 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.
Охочі зареєструватися для проходження сертифікації педагогічних працівників мають заповнити реєстраційну картку-заяву, бланк якої формується з використанням спеціального сервісу, розміщеного на сайті УЦОЯО в рубриці «Сертифікація педагогічних працівників», і надіслати комплект реєстраційних документів до відповідного регіонального центру. Якщо неможливо надіслати документи звичайним листом, можна скористатися електронною поштою, адресу електронної скриньки, на яку потрібно надіслати документи, Ви знайдете вашому реєстраційному повідомленні.
Комплект реєстраційних документів складається з: (більше…)
Цьогоріч незалежне тестування вчителів початкової школи відбудеться 10 вересня.
Тест міститиме 100 завдань із вибором однієї правильної відповіді, на виконання яких буде відведено 180 хвилин. Результати тестування визначатимуть на підставі набраної учасником сертифікації кількості балів за виконання всіх тестових завдань.
Місце, дату та час проведення незалежного тестування буде зазначено в листах-викликах, які не пізніше 2 вересня 2022 року буде розміщено в кабінетах учасників сертифікації. Допуск учасників сертифікації до пункту тестування буде здійснено з 10:15 до 10:50 у день незалежного тестування за умови пред’явлення учасником сертифікації: (більше…)
Вступники, які не змогли зареєструватися для участі в тестуванні в основний і додатковий періоди, матимуть змогу це зробити 12ー15 серпня.
Наказом МОН унесено зміни до Календарного плану організації та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту і передбачено спеціальний період реєстрації для участі в НМТ.
Щоб узяти участь у спеціальній сесії НМТ, вступникам, які ще не зареєструвалися для участі в тестуванні, потрібно:
- 12ー15 серпня створити реєстраційну картку, бланк якої автоматично формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися», розміщеного на вебсайті УЦОЯО. Сформувати комплект документів, що містить оформлену реєстраційну картку, копію паспорта, копію документа про повну загальну середню освіту (за потреби медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання за формою № 086-3/о), і надіслати його до того регіонального центру оцінювання якості освіти, адресу якого зазначено в контрольно-інформаційному листі, сформованому разом із реєстраційною карткою.
Якщо немає змоги скористатися засобами поштового зв’язку, документи можна надіслати на електронну адресу відповідного регіонального центру, вказану в реєстраційному повідомленні. У темі листа слід зазначити своє прізвище, а також те, що це реєстраційні документи. Наприклад: Шевченко_реєстраційні документи;
- 25ー30 серпня ー на Інформаційній сторінці учасника вибрати населений пункт для проходження НМТ;
- 5ー7 вересня ー остаточно визначатися з вибором населеного пункту для проходження НМТ, указати його назву на Інформаційній сторінці;
- до 10 вересня ー отримати запрошення з інформацією про місце розташування тимчасового екзаменаційного центру для проходження НМТ, датою та часом початку тестування;
- 12–16 вересня ー взяти участь у спеціальній сесії НМТ.
Близько 25 тисяч учасників проходять основну сесію національного мультипредметного тесту за кордоном.
Для допуску до тимчасового екзаменаційного центру учасникам потрібно мати документ, що посвідчує особу (паспорт громадянина України, закордонний паспорт, цифровий документ у додатку “ДІЯ” тощо) та запрошення.
Радимо взяти із собою ручку, пляшечку з питною водою без етикетки та засоби індивідуального захисту – маски та індивідуальні санітайзери. Просимо дотримуватися санітарних норм, які діють у країні, де ви проходитимете тестування.
Нагадуємо, що дату, час і адресу проведення НМТ зазначено у запрошеннях, розміщених на інформаційних сторінках учасників. Початок проведення національного мультипредметного тесту (НМТ) в Україні та за кордоном для всіх учасників визначено за київським часом. За посиланням можна ознайомитися із часом початку тестування за місцевим часом у певній країні.
Завершена реєстрація вступників, які планують складати магістерський комплексний тест (МКТ) та/або магістерський тест навчальної компетентності (МТНК).
Для участі в МТНК зареєструвалося 33 889 осіб. Так, бажання проходити МТНК у тимчасових екзаменаційних центрах, створених в Україні, виявила 32 481 особа, а за межами України – 1 408.
13 095 осіб виявили бажання складати МКТ, з них 12 530 у тимчасових екзаменаційних центрах, створених в Україні, і 565 осіб – за межами України.
Для кожного учасника вступних випробувань, який отримав екзаменаційний листок, на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти створено інформаційну сторінку «Кабінет вступника», доступ до якої здійснюється за номером екзаменаційного листка та РIN-кодом, зазначеним у ньому.
Заповнюючи заяву-анкету з інформацією, необхідною для оформлення екзаменаційного листка, потенційні магістри вказували населений пункт, у якому бажали пройти МТНК, МКТ. Тож з 3 серпня зареєстровані учасники матимуть змогу завантажити із «Кабінету вступника» запрошення з місцем розташування тимчасового екзаменаційного центру для проходження МКТ/МТНК, датою та часом початку тестування.
Нагадаємо: ці випробування проходитимуть в комп’ютерному форматі в тимчасових екзаменаційних центрах. Майбутні магістри можуть потренуватися виконувати завдання демонстраційних варіантів МКТ / МТНК у спеціальному онлайн-середовищі. Докладніше про зміст і структуру блоків МКТ, характеристику МТНК – у відповідних розділах.